Klimatický profil Dennert – topení, chlazení a úspora energie

Minimální instalační náklady pro novostavby, sanace a modernizace

Úsporněji než s klimatickým profilem Dennert snad nelze energeticky efektivní systémy pro klimatizaci místností instalovat – jak v nových objektech, tak při sanaci starých budov, při modernizaci jednotlivých místností nebo při stavbě podkroví.  

S klimatickým profilem je možné dosáhnout dokonale rovnoměrného

 

 

rozdělení tepla v celém prostoru. To nejen poskytuje větší pohodlí, ale také pomáhá výrazně snížit náklady na energii a provoz při optimální klimatizaci. Montáž probíhá neuvěřitelně jednoduše. Pozinkované ocelové plechy o tloušťce 0,6 mm se sešroubují se stropem a šikminami střechy. Po začlenění trubkového systému pro sálavé topení a chlazení místnosti se provede zakrytí výztužnými deskami.

Vyzařované teplo shora – Slunce jako vzor

Jednoduché, rychlé a příjemně teplé – inteligentní topení s vyzařovaným teplem. Vyzařované teplo je přirozeným základem pro zdraví, pocit bezpečí a uvolnění.

Nejčastějším a nejznámějším způsobem vytápění místností je stále ještě konvekce z topných těles. Nevýhoda: topné těleso musí vyhřát vzduch v celé místnosti. Vzduch v místnosti je v neustálém pohybu, stoupá z topného tělesa nahoru a klesá na chladných plochách u podlahy. Vzniká tak pocit průvanu a nepohodlí a cirkulace vzduchu navíc roznáší prach, pyl a mikroorganismy, např. roztoče.

Při vyzařování se teplo přenáší elektromagnetickými vlnami. Na tomto principu pracují kachlová kamna nebo stropy DX-THERM. Vzduch v místnosti se ohřívá jen nepodstatně, ale zato velice rovnoměrně. Vyzařované teplo je účinné, když dopadá na předměty nebo zdi. Vyzařované teplo je stejně příjemné jako hřejivé sluneční paprsky dopadající na kůži. Výhoda: Pokojová teplota se může snížit o 2-3 °C, vzduch necirkuluje, a proto se ve vzduchu k dýchání vyskytuje méně částic prachu; navíc zůstává zachována vlhkost vzduchu a dům se nevysušuje. Ochotně Vám poradíme.  Zavolejte nám na:  +420 318 694 766


Inteligentní chlazení podporuje pocit pohodlí

Vědci vyzkoumali, že snížení pokojové teploty až o 5 °C v horkých letních dnech nejen zvyšuje výkonnost, ale také celkovou pohodu lidí.  

Příští léto určitě přijde! Již dlouhou dobu přibývají statisticky vzato i v Německu horké dny s teplotami přes 30 °C. Právě tehdy se těšíme, až nastoupíme do příjemně klimatizovaného auta. Nebo až přijdeme do chladné kanceláře. Zastáváme názor, že byste se měli i ve svém vlastním domě cítit v každém ročním období komfortně.


Rychlá a kompetentní podpora

Jsem rád zodpoví vaše dotazy a my zajistíme pro neformální konzultace. U všech technických otázkách a komerčních odpovědět na náš tým odborníků , k dispozici od pondělí do pátku hodin. 7.30 do 17.00.
Infolinka: +420 318 694 766 mail info@dennert.cz